Chovatelská stanice NO

Vážení chovatelé a přátelé Německých ovčáků POZOR!!!

‼‼ ❗❗❗
Objevil se nám tady takový nešvar .
 Jak všichni jistě dobře víte, Německý ovčák má daný „standard“ a podmínky chovu, které jsou jasně dány chovatelským řádem.
Každý chovatel je zaregistrován v Českém klubu Německých ovčáků, který je uznaný Českomoravskou kynologickou unií a řídí se stanovami FCI. 
Štěňata pak MUSÍ splnit podmínky chovu (RTG, DNA, všestranná zkouška, výstava, bonitace) k tomu, aby se stali tzv. chovnými jedinci. Každá vada, či odchylka pak vede k tomu, že do chovu takový jedinci zařazení nejsou.
V nynější době ale vznikl problém, kdy si určitá skupina lidí založí spolek, obdobný našemu Českému klubu Německých ovčáků, který je sice také řádně zaregistrovaný, avšak jeho nastavené podmínky pro chov Německého ovčáka zdaleka neodpovídají nastaveným podmínkám Českého Klubu NO, kterými se řídí všichni zodpovědní chovatelé plemene!
Jako příklad bych zde ráda uvedla tento spolek: https://ckcno.webnode.cz/
Nechci zde rozepisovat danou problematiku chovu, jelikož tímto článkem bych chtěla apelovat spíše na laickou veřejnost, která nemá bohužel zkušenosti a neví, na co si dát při výběru štěněte pozor! V praxi to zjednodušeně znamená, že pokud si pořídíte štěně z takového spolku, viz. odkaz výše, tak daný pes nesplnil podmínky chovu, jako jiný Německý ovčák a také mu je FALEŠNĚ vystaven průkaz původu. Koupí takového štěněte, za které ale zaplatíte cenu stejnou jako u štěněte s PP, máte vlastně doma štěně bez PP a nebudete mít o tom sebemenší ponětí, než se na to náhodou nepřijde.
Na výše uvedeném odkazu se sice můžete dočíst, že se naopak snaží „vzepřít“ stávajícím podmínkám, aby se z koníčku nestal byznys a honění za penězi na štěňatech na úkor kvality, s „jejich průkazem původu“, avšak opak je pravdou a jedná se o PODVOD! Tato štěňata naopak nabízejí za 15000 Kč, což je na našem trhu poměrně vysoká cena na štěně v podstatě bez PP, jelikož nemáte žádné záruky o kvalitě chovu, protože rodiče NEJSOU ŘÁDNĚ UCHOVNĚNI.
Prosím, kupujte štěňátka jen z opravdu prověřené chovatelské stanice, chtějte vidět rodokmen, chtějte znát zkoušky, výsledky z výstav, výsledky RTG, poraďte se s někým, než štěně koupíte, pokud tomu nerozumíte, ať se nenapálíte.
Považuji za více než nutné, aby se o tomto dozvědělo co nejvíce lidí, hlavně laická veřejnost a nekupovali si taková štěňata, jelikož se vlastně jedná o PODVOD! Začínají se již objevovat inzeráty...
Prosím o co nejvíce sdílení
Autor textu Iveta Orrylordblack Pejšová
Hledat
int(1)
Novinky
  • Pozor na podvodné chovatele

    7.1.2021
    Vážení chovatelé a přátelé Německých ovčáků POZOR!!! ❗❗❗
    Objevují se podvodné chovatelské stanice více čtěte zde...
Menu
Fotogalerie
Nejnovější fotka
fotogalerie
Výsledek Ankety

Výsledek ankety " Máte rádi toto plemeno?"

Máte rádi toto plemeno?

           
Odpověď Hlasů
Ano 1363
Ne 921
már rád/a psy obecně 840
Celkem hlasů: 3124
Děkujeme všem za účast :)